Sakarya’nın En Güzel Kahvaltısı

Sakarya'nın En Güzel Kahvaltısı

Eğer hafta sonu için şehirden biraz uzaklaşmak, nefes almak ve şöyle güzel bir kahvaltı yapmak istiyorsanız , hiç kuşkusuz Sakarya’da bulunan Ortanca Evleri’ni öneririz. Biz kahvaltıya gidelim diyip akşam yemeğine de kalmıştık. İşletme sahibi insanlar dünya tatlısı, ortak alanda yenilen yemeklerde size eşlik edebiliyorlar. Kendinizi adeta bambaşka bir evrende hissediyorsunuz.

Yemekleri ise Gökçe yapmakta, kendisinin eli gerçekten çok lezzetli. Yemekleri kış bahçesinde veya açık alanda istediğiniz yerde yiyebiliyorsunuz. Hamur işinden, bir sürü çeşit organik reçel’e, yumurtasından, tereyağlı peynir eritmesine kadar her şey mevcut kahvaltı masasında. Instagram adreslerinden, fiyat ve oda bilgisi de alabiliyorsunuz.

Özellikle, pandemi dolayısıyla bu kadar bunalmışken ilaç gibi gelecektir.

Sakarya'nın En Güzel Kahvaltısı

Kahvaltının yanı sıra, kış bahçesinde oturup odun sobasının sıcaklığında nostaljik ve klasik müzik eşliğinde kahvenizi içebilir, kitabınızı okuyabilirsiniz.

Sakarya'nın En Güzel Kahvaltısı

Bu alanda kış bahçesine ait. İçeride kediler de mevcut fakat size asla sokulmuyorlar. Bahçe de köpekler var , eğer korkuyorsanız işletme sahibinin kendilerinin hazırladığı bitkisel karışımı etrafınıza sıktığınızda köpekler yanınıza gelmiyor. Karışımın kokusundan korktuğunuzu anlıyorlar.

Sakarya'nın En Güzel Kahvaltısı

Kalabalık gruplar halinde de gidilebilir. Aynı zamanda doğum günü veya özel gün için yemek organizasyonu da yapılmakta. Hem doğa’ya hem de yemeğe doymak için kesinlikle tavsiye edilir.

Önerilen makaleler

2 Yorum

  1. O kadar güzel bir yazı ki, Sakaryaya ışınlanıp burda yemek yemek istedim.

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.