Rossopomodoro

Rossopomodoro
rosso pomodoro
Sanki Napoli’de yermiş gibi

Türkçe ismi Kırmızı Domatesler olan Napoli kökenli İtalyan Restoranı.Yer olarak Göztepe parkının tam karşısında yer almaktadır.Varlığından Vedat Milor’a konuk olmaları ile haberdar olup kısa bir süre sonra kendilerini ziyaret ettik.

Fiyatlar menüde de görebileceğiniz gibi ortalama bir restoranın biraz üzerinde.Hatta zincir pizzacılardan bir alana bir bedava kampanyaları ile aynı fiyata 2 adet büyük boy pizza almanız olası.Fakat lezzet olarak baktığımızda zincir pizzacılardan daha lezzetli olduğunu söyleyebilirim.

Rossopomodoro
Menu

Üç kişi üç farklı ürün sipariş verdik Pizza yanında en iyi giden seçeneklerden biri olarak Kavaklıdere Ancyra Öküzgözü söyledik.

Rossopomodoro
İtalyan değil Türk şarabı Öküzgözü

Siparişten önce gelen atıştırmalık domatesli ekmekler son derece lezzetli.

domatesli ekmek
Domatesli ekmek

Gerçi artık heryerde veriyorlar ama lezzetli domatesli ekmekleri banmanız için zeytinyağı da geliyor.

zeytin yağı
Atıştırmalık zeytinyağı

 

Rossopomodoro
Picarellina

Picarellina ya da namı diğer Lazanyalı Pizza , kıyma yanında mozarella ve ricotta peyniri ile ilginç bir seçenek.Pizza hamurunda lazanya içi güzel bir fikir gibi gelse de bir lazanya değil, ama alışılmış zincir pizzacı pizzalarından güzel.

Rossopomodoro
Corbarellina

Corbarellina Mozarella peyniri, taze mantar, dana jambon ve taze fesleğenden oluşuyor, lezzet olarak ortalama üzeri bir lezzet sunuyor.

Rossopomodoro
Lazanya

Lazanya bildiğimiz lazanya, bol pesto sosu ile servis ediliyor.Daha iyisini yapan mutlaka vardır bu da ortalama bir lezzet sunuyor.

Sonuç olarak zincir pizzacılar dışında pizza yemediyseniz mutlaka bir kere denemelisiniz.Fiyat konusunda yorum yapmayacağım menü resminde fiyatlar bulunuyor, kendi yorumunuzu yaparsınız.Bunların dışında pizzalardan bazıları domuz eti içeriyor bu konuda hassassanız gitmemeniz daha iyi olacaktır.

Önerilen makaleler

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.