Gastronomi Atölyesi – Gökçeada

Gastronomi Atölyesi - Gökçeada

Geçtiğimiz yazki Gökçeada gezimizden kalan güzel bir hatıra. Henüz restoranlarda oturmak serbestken covid-19 ile ilgili tedbirlerimizi alıp Gökçeadaya uğramıştık. O güne kadar adada tek bir vaka yoktu ve maskelerimizle gönül rahatlığıyla mekanlara uğrayıp yiyip içebiliyorduk.

Gökçeada’da bir diğer favori mekanımız merkezde bulunan Gastronomi Atölyesi oldu. Biz özellikle ada otlu yaprak ciğerine bayıldık. Farklı tadlar denemek ağır basmasa her akşam gider o ciğeri yerdim.

No photo description available.


Ciğer dışında sahanda karidesi de güzeldi. Ana yemeklerden fotoğrafta görünen Modern Zamanlar kebabı isimli ıspanak, hellim ve mantar ile sunulan antrikotu da denedim, standart bir lezzet.

Gastronomi Atölyesi - Gökçeada
Modern Zamanlar kebabı


Menüde farklı ana yemek seçenekleri ve pizzalar da var ama dediğim gibi biz ciğerin hastası olunca deneyemedik. İçecek olarak rakı ve bira yanında ada şarabı da sunuyorlar ama açıkçası bana pek hitap etmedi.Edit: diğer seçenekler ve fiyat bilgisine linkten ulaşabilirsiniz.https://gastronomiatolyesi.emenusoft.com/

Umarım içinde bulnduğumuz süreç bir an önce normalleşmeye başlar da bizlere güzel ve lezzetli yemekler sunan mekanlar varlıklarını koruyabilir, bizler de önümüzdeki günlerde o lezzetleri tadmaya devam edebiliriz.

No photo description available.
Sahanda Karides
No photo description available.
Bir diğer ciğer tabağı

Önerilen makaleler

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.